Stad Diest laat meer dan 40 bomen weghalen langs Badstraat: "Zwaar aangetaste exemplaren vormden potentieel gevaar langs populaire traject"
-
Zieke bomen
De bomen moeten gekapt worden omdat na controle blijkt dat ze ziek zijn. Bij stormweer of hevige wind zouden de takken kunnen afbreken en voor gevaar zorgen.
"Er staan hier 44 bomen die zwaar aangetast zijn: rot, of betast door zwammen. Er zijn ook al zware takken naar beneden gevallen. Dit is hier een heel bekend fiets- en voetpad. We willen de veiligheid garanderen." Geert Cluckers, burgemeester
De stad laat de bomen weghalen op advies van een boomexpert van de stad, de brandweer en ook volgens een boomchirurg is de aangetaste bomen zo snel mogelijk verwijderen de beste oplossing. Het gaat wel om quasi de voltallige rij bomen langs de Badstraat, die blijft trouwens tot en met 28 februari volledig afgesloten. Na de werken gaat de stad de gekapte bomen compenseren
"Er komt uiteraard een nieuwe aanplant, er zullen 44 nieuwe bomen gezet worden. Vorig weekend hebben we hier vlak in de buurt ook 200 nieuwe bomen aangeplant." Geert Cluckers, burgemeester
De 44 nieuwe exemplaren zullen zwarte populieren zijn, bomen die heel veel vocht opnemen, niet onbelangrijk vlak bij het wachtbekken van het Webbekoms Broek.